Çin Grup Vizesi (L)

Çin Grup Vizesi, Seyahat acentalarının Çin Halk Cumhuriyeti'ne düzenledikleri grup turları için başvurmaları gereken vize türüdür. Bu vize seyahat edecek kişilerin pasaportlarına tatbik edilmeyip ayrı kağıda hazırlanır, ülkeye giriş ve çıkışta gümrüğe sunulur. Giriş ve çıkışlarda grup liderine verilen vize gümrüğe sunulduğundan dolayı grup beraber hareket etmek zorundadır. Bu vize türü sadece Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne (TÜRSAB)üye A grubu seyahat acentalarının düzenlemiş olduğu turlara verilebilir.

Çin Grup Vizesi için Gerekli Belgeler:

Tur Grubuna Katılacak Kişilerin Hazırlaması Gerekli Belgeler

 1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
 2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

Çin Turunu Düzenleyen Acentanın Hazırlaması Gereken Belgeler

 1. Davet Mektubu: Çin’deki seyahat acentasının turizm bürosuna hazırlatmış olduğu grup davetiyesinin aslı.
 2. Vize Bildirim Formu: Yetkilendirilen Çin turizm kuruluşu tarafından verilen vize bildirim formunun aslı.
 3. Seyahat Acentası İşletme Belgesi Fotokopisi: Turu düzenleyen A grubu seyahat acentasının Seyahat Acentası İşletme Belgesi Fotokopisi. 
 4. Faaliyet Belgesi Aslı: Turu düzenleyen seyahat acentasının son 6 aya ait faaliyet belgesinin aslı. 
 5. Sicil Gazetesi Fotokopisi: 
 6. Vergi Levhası Fotokopisi
 7. Tur Programı: Acentanın antetli kağıdına yazılmış detaylı tur programı.
 8. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonları: Tura katılan her katılımcı için uçak bilet rezervasyonları konmalı, Çin’de konaklanılacak otellere ait odalama listeleri sunulmalıdır.
 9. Dilekçe: Turu düzenleyecek seyahat acentası antetli kağıdına yazılmış, tur katılımcı listesini içeren vize talep dilekçesi.
Çin Grup Vizesi

Örnek Fotoğraf