Ticari Çin Vizesi (M)

Çin'e yapılacak olan ticari ziyaretler için başvurulması gereken vize türüdür. Fuar ziyaretleri, firmalarla ticari görüşmeler, ticari spor yarışları gibi konular ticari ziyaretler kapsamında değerlendirilir.

Ticari Çin Vizesi için Gerekli Belgeler:

 1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı.
 2. Fotoğraf: Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki örneği inceleyiniz.
 3. Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve ıslak imzalı dilekçe aslı. Dilekçe örneği için aşağıda verilen belgeyi indirebilirsiniz.
 4. Şirket Faaliyet Belgesi: Firmanızın bağlı bulunduğu Ticaret – Sanayi – Esnaf vb. odalarından alacağınız, son 6 aya ait olan orjinal faaliyet belgesi
 5. Vergi Levhası Fotokopisi: 2016 yılı onaylı şirketin vergi levhası fotokopisi.
 6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
 7. Davet Mektubu: Çin resmi makamlarından alınmış olan, bar kodlu, belediye davetiyesi mail veya fotokopisi. Barkodlu davetiye tek sayfa ve iki sayfa olmak üzere iki şekilde gelmektedir. Eğer tek sayfa gelmişse bu davetiye başvuru için yeterlidir. Fakat eğer iki sayfa formatında gelen davetiye ise aynı zamanda firma da davetiye göndermelidir.
 8. 4A veya 4B Hizmet Dökümü: Kişiye ait 4A veya 4B Hizmet Dökümü
 9. Adli Sicil Kaydı: Kişiye ait adli sicil kaydının aslı veya e devletten alınmış kopyası. Adli sicil kaydında arşiv kaydı da mutlaka belirtilmelidir.
 10. Çinli Firmadan Davet Mektubu:Resmi davet mektubunun yanı sıra davet eden Çinli firmanın antetli kağıdına yazılmış davet mektubu kopyası.
  Önemli Şirket son 6 ay içerisinde adres değişikliği yapmış ise adres değişikliğini gösteren Ticaret Sicil Gazetesini de sunmak zorunludur.

  Ticari Çin Vizesi İçin Önemli Notlar:

  Davetiye İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Resmi barkodlu davetiyeler İstanbul Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği adına gelmektedir. Başvuru nereye yapılacaksa davetiyenin o makama hitaben hazırlanması gerekmektedir. İstanbul’dan başvuru yapması gereken bir firmanın davetiyesinde Embassy Ankara ifadesi geçiyorsa, İstanbul Başkonsolosluğu sisteminde davetiyeyi göremeyeceğinden dolayı başvuruyu kabul etmeyecektir.

Ticari Çin Vizesi

Örnek Fotoğraf

Vize Dilekçe Örneği

vize_dilekcesi