Turistik Çin Vizesi (L)

Turistik Çin Vizesi ; Çin'e turistik amaçlı olarak gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Turistik vize kişinin seyahat planına göre verilir ve en fazla iki girişli olarak uygulanır.

Turistik Çin Vizesi için Gerekli Belgeler:

Çin Konsolosluğu 15 Şubat 2016 itibari ile bir sonraki duyuruya kadar Münferit Çin Vizesi başvurusu kabul etmeyecektir.
  1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
  3. Banka Hesap Defteri: İçerisinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı) belge.
  4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel ve uaçk bileti rezervasyonları
  5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
  6. Seyahat Programı: Kişinin Çin’e yapacağı seyahati gösteren seyahat programı. Hangi şehirlerin, mekanların ziyaret edileceği ve ziyaret tarihleri.
  7. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, ADLİ SİCİL KAYDI yanısıra ARŞİV KAYDI olup olmadığı da belirtilmelidir. İnternetten alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
  8. İkametgah Senedi: Kişinin oturduğu yeri gösteren ikametgah senedi aslı.
    Önemli Ligarba Turizm yukarıda belirtilen belgeler İstanbul konsolosluğunun sınırları içerisinde bulunan İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Isparta, Burdur, Denizli, Uşak ve Antalya illeri için geçerlidir. Bu şehirlerin dışında kalan şehirlerden başvuru yapmak isteyenlerin bizimle temasa geçmeleri rica olunur.
Turistik Çin Vizesi; Turistik amaç ile Çin’e seyahat etmek isteyen kişilere verilen vize türüdür.

Örnek Fotoğraf