Anasayfa » Çin Vizesi Blog » Faydalı Bilgiler » Çin’e Nasıl Uçabilirim?

Çin’e Nasıl Uçabilirim?

cin_vizesi_cin_bileti_ligarbaÇin’e yapacağınız seyahatlerinizde, özellikle iç hat bağlantısı varsa, uzman kişilerden destek almanız hem maddi hem de zaman anlamında fayda sağlamaktadır. Ligarba Turizm olarak Çin pazarında sahip olduğumuz yaklaşık 20 yıllık tecrübe sayesinde, Çin’e seyahat eden yolcularımız için çıkardığımız uçuş rotaları, gezi veya iş amacı ile Çin’e seyahat eden yolcularımıza faydalar sağlamaktadır. Uçak biletlerini gerek internet üzerinden, gerekse seyahat acentaları vasıtası ile alan pek çok kişinin, bileti temin ettiği acentaların Çin coğrafyasına hakim olmamasından dolayı çok gereksiz zigzaglar çizdiği, bu nedenle hem zaman kaybı hem de maddi kayıplar yaşamaktadırlar.

Uçak biletlerinizi Çin turizminde uzman seyahat acentamızdan temin ederek, en uygun bileti alabilirsiniz. Bize 0212 291 73 73 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Çin’e uçmak için hangi alternatiflere sahip olduğunuzu anlatırken, bazı uçuş ipuçlarını vermeye çalışacağız.

Çin’e seyahat ederken ilk olarak iki seçeneğiniz vardır. Direkt uçuş yapan havayolu şirketleri ile aktarmalı uçuş yapan havayolu şirketleri. İki ülke arasındaki uçuşlarda sadece iki ülke havayolu şirketleri bu iki ülke arasında direkt uçuş gerçekleştirebilirler. Dolayısı ile Türkiye ile Çin arasındaki uçuşlarda sadece Türk ve Çin havayolu şirketleri direkt uçuş hakkına sahiptirler. Hali hazırda Çin’e direkt uçuş gerçekleştiren Türk Havayolları ve China Southern Airlines (Güney Çin Havayolları) bulunmaktadır. Türk havayolu İstanbul çıkışlı,her gün Pekin, Şanghay, Guangzhou ve Hong Kong uçuşları gerçekleştirmektedir. Güney Çin Havayolu şirketi ise Urumqi’ye direk uçuş gerçekleştirip, diğer şehirlere Urumqi üzerinden aktarmalı bağlantı sağlamaktadır.

Aşağıdaki tabloda Türk Hava Yolları ve China Southern Airlines’ın gerçekleştirdiği uçuşlar ve detayları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ile Air China ortak uçuş gerçekleştirmektedir. Air China, Türk Hava Yolları’nın Pekin, Şanghay ve Guangzhou şehirlerine düzenlemiş olduğu uçuşlarda, Business, Comfort (Premium Economy) ve Ekonomi sınıflarda koltuk kontenjanları bulunmaktadır ve bu koltukları satmaktadırlar. Air China kontenjanından koltuk alan yolcular, yine Türk Hava Yolları ile seyahat etmektedirler. Fakat bilet kuralları Air China kurallarına göre işlem görmektedir.

HavayoluUçuş
Kodu
Aktarma
Noktası
Kalkılan
Varılan Şehir
Uçuş
Günleri*
Kalkış
Varış Saati
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK20Direktİstanbul
Pekin
D01:00
16:05
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK21DirektPekin
İstanbul
D00:50
05:10
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK26Direktİstanbul
Şanghay
D00:40
16:50
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK27DirektŞanghay
İstanbul
D23:15
05:10
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK72Direktİstanbul
Guanghzou
D00:50
16:35
cin_vizesi_net_air_china_logo_turk_hava_yollariTK73DirektGuangzhou
İstanbul
D23:10
05:20
cin_vizesi_net_turk_hava_yollari_logosuTK70Direktİstanbul
Hong Kong
D00:50
16:40
cin_vizesi_net_turk_hava_yollari_logosuTK71DirektHong Kong
İstanbul
D23:15
05:10
cin_vizesi_net_china_southern_airlines_logoCZ680Urumqiİstanbul
Pekin
1-2-3-6-701:50
18:45
cin_vizesi_net_china_southern_airlines_logoCZ680
CZ6997
Urumqiİstanbul
Şanghay
1-2-3-6-701:50
20:20

Bu havayolu şirketleri haricinde Çin’e kendi ülkeleri üzerinden uçuş gerçekleştiren havayolu şirketleri listesi aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HavayoluKoduAktarma NoktasıUçtuğu Şehirler  
Korean AirKESEULPekin , Changsha , Chengdu , Dalian , Guangzhou , Hangzhou , Hongkong , Jinan , Kunming , Mudanjiang , Nanjing , Qingdao , Şanghay , Shenyang , Shenzhen , Tianjin , Urumqi , Weihai , Wuhan , Xian, Xiamen , Xining , Yanji , Zhengzhou
Qatar AirwaysQRDOHAPekin , Şanghay , Hangzhou , Chengdu , Chongqing , Guangzhou , Hongkong
Malaysia Airlines
MHKUALA LUMPURPekin , Chengdu , Guanzghou , Guilin , Kunming , Şanghay , Xiamen , Xian
Singapore AirlinesSQSİNGAPURPekin , Guangzhou , Hangzhou , Nanjing , Şanghay , Shenzhen
Etihad AirwaysEYABU DABİPekin , Şanghay , Hong Kong
EmiratesEKDUBAIPekin , Şanghay , Guangzhou , Hong Kong
Mahan AirW5TAHRANPekin , Şanghay , Guangzhou
Egypt AirMSKAHİREPekin , Guangzhou
AeroflotSUMOSKOVAPekin , Şanghay , Hong Kong
Asiana AirlinesOZSEULPekin , Şanghay , Hong Kong
British AirwaysBALONDRAPekin , Chengdu , Şanghay
Air FranceAFPARISPekin , Guangzhou, Şanghay , Wuhan, Hongkong
LufthansaLHFRANKFURTPekin, Şanghay, Hongkong
Uzbekistan Airways
HYTAŞKENTPekin
Saudi Arabian AirlinesSVCİDDEGuangzhou
Azerbaijan AirlinesJ2BAKÜPekin
KLMKLAMSTERDAMPekin, Şanghay , Chengdu , Hangzhou, Hongkong, Xiamen
[highlight style=”dark”]Önemli Not:[/highlight]

1.Yukarıda aktarmalı uçuşlar verilen havayollarının özellikle avrupadan aktarma yapan havayolu şirketleri transit vize talep edebilirler. Biletinizi almadan önce bizimle veya havayolu şirketi ile temasa geçmenizde fayda vardır. Bazı durumlarda aktarma yapacağınız havaalanında terminal değiştirmeniz gerekebilir, bu durumda kesinlikle vize almanız gerekir. Dolayısı ile aktarmalı yapacağınız uçuşlar için öncesinden vize prosedürünü bilmeniz gerekir, aksi takdirde biletinizi aldığınız halde uçamayıp mağdur olabilirsiniz.

2. Çin’e uçak bileti alırken bazı havayolu firmaları gidiş dönüş uçak bileti talep edebilirler. Tek yön bilet ile uçuşa müsaade etmeyebilirler. Biletinizi temin ederken bu hususa dikkat ediniz.

[highlight style=”dark”]Uçak Biletimi Neden Acentadan Almalıyım?[/highlight]

Uçak biletinizi havayolu şirketlerinin web sitesi üzerinden ve IATA üyesi seyahat acentalarından temin edebilirsiniz. Seyahat acentanızdan biletinizi temin etmenizin avantajları nelerdir?

1. Kolay Ulaşım : Seyahat acentanıza istediğiniz her zaman ulaşma şansına sahip olursunuz. Havayolu şirketlerinin Call Center’larında uzun süre telefon kuyruğunda beklemezsiniz. Özellikle yurt dışında iken ulaşmanız daha zor olur ve maliyeti yüksek olur.

2. Bilet Kuralları, Parkur Belirleme Avantajı ve Yönlendirmeler: Bilet personeli uçacağınız parkur hususunda sizin için en uygun parkuru belirlemenizde yardımcı olur,bilet kuralları hakkında sizi pozitif yönlendirir, almış olduğunuz biletin değişiklik kurallarını seyahatinize uygun olacak şekilde belirlemenize yardımcı olur.

3. Offline Havayolu Ofisleri: Bazı havayolu şirketleri diğer havayolu şirketi ile Codeshare (ortak uçuş) gerçekleştirirler. Kendi uçuşları yoktur fakat diğer havayolu şirketinden almış olduğu kontenjanları satarlar. Mesela Çin uçuşlarından Türk Havayolu’nun koltuklarını satan Air China gibi. Bu havayolu şirketleri kendi ofislerinde biletleme,bilet değişiklik işlemleri gerçekleştirmez. Dolayısı ile internet üzerinden Air China’ya ait almış olduğunuz biletin kuralları gereği değiştirilebilir bir bilet olsa bile, değiştirme şansınız olmaz ve biletiniz yanar. Havayolu şirketi değişiklik yapamaz, acentalar da kendi sisteminde sizin biletinizi görüntüleyemediğinden dolayı herhangi bir işlem yapamazlar.

4. Bilet Opsiyon Takibi : Seyahat acentanız sizin için yapmış olduğu rezervasyonu opsiyonu dolana kadar takip ederek, uçakta herhangi bir yer açılması durumunda bilet fiyatınızı düşürebilir, daha uygun şartlarda uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

5. Promosyon ve Kampanyalar : Seyahat acentanız havayolu şirketlerinin yapmış olduğu kampanya ve promosyonları takip ederek, daha ekonomik şartlarda bilet almanıza olanak sağlar.

6. Schedule Change ( Uçuş zaman değişiklikleri) : Bazı nedenlerden dolayı havayolu şirketleri uçuş planında değişiklik yapabilirler. Yani uçuş saatiniz (hatta günü) ileri veya geri alınabilir. Bu durumlarda seyahat acentanızın ekranına değişiklik ile ilgili not düşer, bilet personeli bu durumu yolcuya bildirir, yolcu kabul ederse değişiklik onaylanır, etmemesi durumunda iade alınır ve başka uçuş ayarlanır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top