Anasayfa » Çin Vizesi Blog » Duyurular » Önemli : Evrak Değişiklik Duyurusu
Çin Vizesi Önemli Duyuru

Önemli : Evrak Değişiklik Duyurusu

Çin Vizesi Önemli Evrak Değişiklik
Çin Vizesi Önemli Evrak Değişiklik

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu 30.12.2014 tarihinde yayınlamış olduğu bildiriye göre; 05.01.2015 tarihinden geçerli olmak üzere Çin Vize başvuru işlemlerinde aşağıdaki değişikliklere gitmiştir.

    1. Daha önce hiç Çin Vizesi almamış 16 – 50 yaş arası Türk Vatandaşlarının, vize başvuruları sırasından personelimiz ile beraber konsoloslukta hazır bulunmaları ve başkonsolosluk yetkilisi ile mülakata girmeleri gerekmektedir.   Davet mektubu orijinal belediye davetiyesi olması durumunda mülakata şahsen kendisinin gelmesine gerek yoktur.
    2. Turistik amaç ile Çin’e seyahat edecek kişilerin, sitemizde belirtilmiş olan (linkteki)  normal başvuru evrakları haricinde banka hesap bilgilerinin ve Çin’de karşılamaya yetkili seyahat acentası tarafından düzenlenmiş Davet Mektubu aslını da sunmaları gerekmektedir.
    3. Gerek turistik vize başvurusu olsun, gerek ticari başvuru, Davet Mektubunun Aslı sunulmalıdır. Ayrıca; davet mektubu ile kaç kişi davet edilmişse, kişi sayısı kadar orijinal davet mektubu gönderilmelidir.
    4. Davetiye üzerinde davet eden kuruma ait; Davet eden kurumun adı, adresi , iletişim numaraları , Kurum yetkilisinin adı ve cep telefon numarası, imzası, ile davet yazısını düzenleyen kişinin adı , cep telefon numarası ve firma kaşesi ıslak imzalı olarak bulunmalıdır.

Önemle Duyurulur…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top